Wycieczki do Jerozolimy

Jerozolima jest bardzo interesującym miejscem, nic więc dziwnego, że przyciąga wycieczki z całego świata. Dla niektórych to miejsce święte, inni decydują się na wycieczki w celu zwiedzania zabytków. Bez wątpienia Jerozolima to fascynujące miasto.
Nawet jeśli ktoś nie jest osobą wierzącą i nie traktuje wycieczki do Jerozolimy jak pielgrzymki do miejsca, gdzie każdy kamień „pamięta” Chrystusa – Jerozolima zrobi na nim wrażenie. To fascynujące i bardzo ciekawe miasto, którego burzliwa historia jest niezwykle intrygująca. Stąd wywodzą się aż trzy religie, co przyciąga wycieczki z wielu zakątków świata. Do najczęściej odwiedzanych miejsc można zaliczyć Złotą Bramę (to podobno przez nią Jezus wjechał do miasta w Niedzielę Palmową), góra Syjon gdzie znajdziemy grobowiec biblijnego króla Dawida. Ważnymi miejscami są też Bazylika Grobu Świętego, kopuła Skały i Ściana Płaczu. Wycieczki do miasta trzech religii to kluczowy punkt wielu wyjazdów do Turcji, Jordanii czy Syrii. Znajdująca się w Azji Mniejszej Jerozolima jest jednym z najważniejszych miejsc do zwiedzania nie tylko przez pielgrzymów.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>